Diyarbakır DSİ Spor kupalarına kavuştu

Diyarbakır DSİ Spor kupalarına kavuştu
Diyarbakır DSİ Spor kupalarına kavuştu
- Diyarbakır DSİ Spor'a, futbol liglerinde elde ettiği başarılarından dolayı kupaları verildi.

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır DSİ Spor'a, futbol liglerinde elde ettiği başarılarından dolayı kupaları verildi.

Diyarbakır'ın en başarılı altyapı futbol takımı olan ve mücadele ettiği liglerde şampiyonluklar elde eden DSİ Spor, kupalarına kavuştu

2014 yılında 5 ve 2015 futbol sezonunda ise 6 kupa elde eden yeşil beyazlı ekibe Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Şube Başkanı Remzi Dayan ve beraberindekiler nezaket ziyaretinde bulunarak, kupa takdiminde bulundu.

DSİ 10 Bölge Müdürü ve Kulüp Başkanı Yunus Algın'ın makamında gerçekleşen ziyarette, ASKF Başkanı Dayan, kupa takdiminde bulundu.

Algın, yaptığı açıklamada, kulüp olarak önemli başarılara imza attıklarını ve bu başarılarının gelenek haline geldiğini söyledi.

Algın, Diyarbakır'ın gençlerine hizmet etmek için bütün imkanları seferber ettiklerini belirtti.

Sporu özgüne uygun yapan ve gençleri topluma kazandıran bir kulüp olduklarını kaydeden Algın, "Güzel bir ekibimiz var. Birlik ve beraberlik içinde Diyarbakır futboluna ve gençlerine hizmet ediyoruz. Elde edilen başarılarda emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" dedi.

ASKF ŞubeBaşkanı Remzi Dayan da, DSİ Spor'un çok önemli bir kulüp olduğunu belirtti.

Dayan, her yönüyle örnek olan bu kulübümüze elde ettiği başarılardan dolayı kupa vermenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Konuşmaların ardından ASKF Şube Başkanı Dayan, şampiyonluk kupasını DSİ 10 Bölge Müdürü ve Kulüp Başkanı Yunus Algın'a takdim etti.

Ziyarette Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Diyarbakır Şube Başkan Vekili Nevzat Türker, Diyarbakır Gençlik Hizmetleri ve Spor Şube Müdürü Burhan Gül, Diyarbakır Futbol İl Temsilcisi İhsan Kızıl ve DSİ Spor teknik direktörü Ahmet Tanış'ta katıldı.