"Diyarbakır ve Çevresinin Doğal Afet Riski Sempozyumu ve Çalıştayı"

"Diyarbakır ve Çevresinin Doğal Afet Riski Sempozyumu ve Çalıştayı"
"Diyarbakır ve Çevresinin Doğal Afet Riski Sempozyumu ve Çalıştayı"
DİYARBAKIR (AA) - Dicle Üniversitesi'nde (DÜ) "Diyarbakır ve Çevresinin Doğal Afet Riski Sempozyumu ve Çalıştayı" bilgilendirme toplantısı yapıldı.DÜ...

DİYARBAKIR (AA) - Dicle Üniversitesi'nde (DÜ) "Diyarbakır ve Çevresinin Doğal Afet Riski Sempozyumu ve Çalıştayı" bilgilendirme toplantısı yapıldı.

DÜ Uygulama Oteli'nde gerçekleştirilen toplantıda konuşan Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr.  Şefik İmamoğlu, iki gün sürecek çalıştayda Diyarbakır ve çevre illerin doğal afet riskini ortaya koymaya çalışacaklarını belirtti.

Doğa olaylarının önüne geçilemeyen afetler olduğuna dikkati çeken İmamoğlu, doğa olaylarına uygun olarak hareket edip ona göre pozisyon almak gerektiğini ifade etti.

Diyarbakır ve çevresinin dünyanın sayılı çok önemli deprem bölgelerinden birisi üzerinde yer aldığını bildiren İmamoğlu, şöyle konuştu:

"Diyarbakır ve çevre illerin doğal afet riskini ortaya koymak istedik. Doğal afet dediğimiz şey bir doğa olayıdır. Eğer doğa olayına uygun davranmazsak büyük felaketlere neden olabilmektedir. Bu yüzden bir toplumsal bilinç oluşturma adına bu etkinliği yapmaya karar verdik." 

Toplantıya, Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Sabri Eyigün de katıldı.

 


  ETİKETLER:

  Deprem

  ,

  Diyarbakır

  ,

  çevre

  ,

  afet

  ,

  doğa