Diyarbakır'a yeni atış poligonu yapıldı

Diyarbakır'a yeni atış poligonu yapıldı
Diyarbakır'a yeni atış poligonu yapıldı
- Yapımı tamamlanan havalı silahlar atış poligonu 500 bin liraya mal oldu - Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Demir: "Çok önemli bir tesise daha sahip olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Artık Diyarbakır'ın Avrupa standartlarında bir atış poligonu var"

DİYARBAKIR (AA) - Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü tarafından Diyarbakır'da yaptırılan Avrupa standartlarında yeni havalı silahlar atış poligonu tamamlanarak hizmete girdi.

Fiziki koşulları daha önce yapılan ve Seyrantepe Spor Salonu'nun içinde yer alan atış poligonu, bugün düzenlenen törenle teslim alındı. Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Daire Başkanlığından Sicil Lisans Şube Müdürü Şevket Özerdem tarafından teslim alınan poligon, Diyarbakır Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne hibe edildi.

Yeni havalı silahlar atış poligonunun teslimi için düzenlenen törende konuşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Demir, Diyarbakır'ın en başarılı branşlarından olan atıcılık sporuna bu yeni tesisin kazandırılmasının mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Demir, yeni atış poligonunun Avrupa standartlarında yapıldığını, fiziki koşulları daha önce hazırlanan poligonun iç mimarisinin müsabakalara uygun hale getirildiğini anlatarak, atış poligonuyla ilgili aletlerin alımının sağlandığını kaydetti.

Tüm çalışmaların yaklaşık 500 bin liraya mal olduğunu ifade eden Demir, şöyle dedi:

"Çok önemli bir tesise daha sahip olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Diyarbakır için olmazsa olmazlarımız arasında yer alan bu tesisle önemli bir eksiğimizi de gidermiş olduk. Artık Diyarbakır'ın Avrupa standartlarında bir atış poligonu var. Bu poligon her türlü şampiyonaya ev sahipliği yapacak düzeydedir. Yeni poligona Avrupa standartlarında 10 yol elektronik atış sistemi kuruldu. 5 havalı tüfek ve 5 de havalı tabanca alındı. 50 kutu saçma, kompresör ve dolum tüpü bizlere teslim edildi."

Devletin bölgeye spor tesisi konusunda büyük yatırımlar yaptığını, yatırımların artarak sürdüğünü bildiren Demir, gençlerin güzel ve sağlıklı alanlarda spor yapmaları için bütün imkanların seferber edildiğini belirtti.

Diyarbakır'ın birçok yerinde spor yatırımlarının yükseldiğini aktaran Demir, bu tesislerle Diyarbakır'ın bölgenin en büyük spor tesislerine sahip şehirleri arasında yer alacağını sözlerine ekledi.

Atıcılık milli takım antrenörü Abdurrahman Akgün ise yeni atış poligonunda önemli sporcuların yetişeceğini, şimdiye kadar çok önemli başarılara imza attıklarını bildirerek, bu başarıların artarak devam edeceğini vurguladı.

Yıllardır özlemini çektikleri yeni bir atış poligonuna sahip olduklarını dile getiren Akgün, "Bu tesisin kazandırılmasıyla başarı çıtamız artacaktır" şeklinde konuştu.