Diyarbakır'da, "2 kişinin çatışmada yaralandığı" iddiası

Diyarbakır'da, "2 kişinin çatışmada yaralandığı" iddiası
Diyarbakır'da, "2 kişinin çatışmada yaralandığı" iddiası
- İl Emniyet Müdürlüğü, 2 kişinin güvenlik güçleriyle girdiği silahlı çatışmada yaralandığı yönündeki haberlerin gerçek dışı olduğunu bildirdi

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü,  güvenlik güçleriyle girdiği silahlı çatışmada yaralandığı iddia edilen 2 kişinin asayiş olaylarında yaralandığını açıkladı.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, sosyal medya ve bazı haber sitelerinde, Sur ilçesinde dün bölücü terör örgütü mensuplarıyla güvenlik güçleri arasında çatışma çıktığı ve olaylarda 2 kişinin yaralandığı şeklinde haberlerin yer aldığı belirtildi.

Söz konusu haberlerde ismi geçen O.S'nin (18), elinde bulunan kuru sıkıdan bozma tabanca ile oynarken silahın ateş alması sonucu sol elinden yaralandığı bildirildi.

Olayda kullanılan tabancanın gerekli işlemlerin yapılması için muhafaza altına alındığı kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Çatışmada silahla yaralandığı iddia edilen  kız çocuğu E.T. (15) ise ailesiyle 27 Ocak'ta bir parti binası önünde yoğun kalabalığın bulunduğu sırada sağ elinin orta parmağına ne olduğu bilinmeyen bir cisim çarpmış ve sağ bacağına değerek yere sekmiştir. Ailesi tarafından hastaneye götürülen E.T'nin yapılan kontrolde elinde küçük deri kesiği olduğu ve herhangi bir hayati tehlikesinin bulunmadığı tespit edilmiştir. İki olay da farklı yer ve saatlerde meydana gelmiş asayiş olayları olması yapılan haberlerin ve paylaşımların gerçek dışı ve maksatlı olduğunu ortaya koymaktadır."