Diyarbakır'da 3 hemşirenin darp edildiği iddiası

Diyarbakır'da 3 hemşirenin darp edildiği iddiası
Diyarbakır'da 3 hemşirenin darp edildiği iddiası
- Dicle Üniversitesi (DÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'nde 3 hemşirenin hasta yakınları tarafından darp edildiğini iddia eden sağlık çalışanları, olayı protesto etmek için basın açıklaması düzenledi.

DİYARBAKIR (AA) - Dicle Üniversitesi (DÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'nde 3 hemşirenin hasta yakınları tarafından darp edildiğini iddia eden sağlık çalışanları, olayı protesto etmek için basın açıklaması düzenledi. 

İddiaya göre Gögüs Hastalıkları Kliniği'nde görevli 1'i kadın 3 hemşire, hasta yakınları tarafından darp edildi.

Olaya tepki göstermek için sağlık çalışanları DÜ Tıp Fakültesi önünde bir araya geldi.

Hasta yakınları tarafından darp edildiğini iddia eden Ömer Kaplan, yaptığı açıklamada, sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesi için yasaların caydırıcı olmadığını iddia etti.

Hastanelerde sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin arttığını savunan Kaplan, şöyle konuştu:

"Hastanelerin acil servislerini ve polikliniklerini basarak fiziksel şiddet uygulayanlara karşı ne yazık ki ciddi bir önlem alınmamaktadır. Şiddet nedeniyle doktor, hemşire ve sağlık çalışanları mağdur olmaktadır. Tedavi için gelen hastaların hayatını kurtarma mücadelesi verirken şiddete uğrama endişesi taşıyoruz. Hastanemizde benzer olayların daha önce de yaşanmıştı. Önlemlerin alınmasını istiyor, tüm sağlık çalışanlarına uygulanan şiddeti esefle kınıyoruz."

Grup, açıklamanın ardından dağıldı.


  ETİKETLER:

  şiddet

  ,

  Doktor

  ,

  Kadın

  ,

  Protesto

  ,

  İddia

  ,

  Karşı