Diyarbakır'da 5 bin 500 öğrenciye yüzme eğitimi

Diyarbakır'da 5 bin 500 öğrenciye yüzme eğitimi
Diyarbakır'da 5 bin 500 öğrenciye yüzme eğitimi
- Diyarbakır'da 5-18 yaş arası 5 bin 500 öğrenciye yüzme eğitimi veriliyor

DİYARBAKIR (AA) - Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce yaz spor okulları kapsamında 5 bin 500 öğrenciye yüzme eğitimi veriliyor.

İl Müdürü Mehmet Demir, yaptığı açıklamada, yaz spor okullarının devam ettiğini ve en fazla ilginin yüzme branşına gösterildiğini belirtti.

Demir, şöyle konuştu:

"Bu yıl yüzme branşına büyük bir ilgi oldu. Şuan itibari ile 5-18 yaş arası 5 bin 500 öğrenciye yüzme kursunda eğitim veriyoruz. Eğitimlerimiz her gün rutin bir şekilde devam ediyor. Öğrenciler, deneyimli antrenörler ve can kurtaranlar eşliğinde eğitimlerini alıyorlar.""

- "Tesislerimiz halkımızın hizmetinde"

Yüzme branşına ilginin fazla olmasında sıcak havanın da etkisi olduğunu aktaran Demir, şöyle devam etti:

"Diyarbakır'da havalar çok sıcak. Bu nedenle yüzmeye sıcak havalar nedeniyle ilgi fazla oldu. Yani havaların etkisi var. Ama bizim için fark etmiyor. Havların sıcak oluşu veya olmayışı bizi ilgilendirmiyor. Biz devletimizin bütün imkanlarını halkımıza ve öğrencilerimize seferber etmek için buradayız. Bunun için çalışıyoruz. Bütün tesislerimizin kapılarını halkımıza hizmet vermek için açtık. Spor salonlarımız, yüzme havuzumuz ve koşu pistlerimizi günün her saatinde açıktır."


  ETİKETLER:

  Diyarbakır

  ,

  YAŞ

  ,

  spor

  ,

  eğitim

  ,

  hizmet

  ,

  sıcak