Diyarbakır'da AK Parti binasına yapılan saldırı

Diyarbakır'da AK Parti binasına yapılan saldırı
Diyarbakır'da AK Parti binasına yapılan saldırı
- AK Parti Mardin İl Başkanı Bahattin Uncu, bombalı saldırı sonucu hasar gören AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı'nı ziyaret etti.

MARDİN (AA) - AK Parti Mardin İl Başkanı Bahattin Uncu, bombalı saldırı sonucu hasar gören AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı'nı ziyaret etti.

Uncu, partililer ile birlikte bir polis memuru yaralandığı saldırı nedeniyle AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı'nı ziyaret ederek, AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Akar ile görüştü.

 Ziyarette konuşan Uncu, yıllarca kardeş kanı dökmeye alışmış olan kişilerin hedeflerine asla ulaşamayacaklarını kaydetti.

Uncu, şöyle konuştu:

"Halkımız geçmişinde çok ağladı, ağıtlar yaktı. Gençlerimiz yok pahasına terörün kirli pençeleri arasında boğulup gittiler ve gitmeye de devam ediyorlar.  Bizler sivil bir şekilde siyaset yapıyoruz. Silahların gölgesinde yapılan siyaset siyaset değildir. Bu şekilde sözde siyaset yapmaya çalışan kesimler bu vatana ve millete ihanet peşindedir."

Akar ise, ilk olarak saldırıda yaralanan polis memurunun kaldırıldığı Gazi Yaşar Ergil Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ziyaret ettiklerini söyledi.

Binada gerekli incelemeyi yaptıklarını anlatan Akar, şunları söyledi:

"Saldırının tek amacı AK Parti'yi korkutmak ve zayıflatmaktır. Fakat bir noktayı unutuyorlar. AK Parti'yi bu noktaya getiren halkın desteğidir. Çünkü halk AK Parti davasının mazlumlara, mağdurlara ve kimsesizlere sahip çıkma davası olduğunu biliyor. Cumhuriyet tarihinden günümüze kadar her alanda elini taşın altına koymuştur. Özellikle Kürt kardeşlerimizin daha önceki iktidarlarda kendilerine verilmeyen bütün özlük hakları ziyadesiyle verilmiştir. Kürde de Türke de, bu ülkenin çıkarlarına da sahip çıkan tek parti AK Parti olmuştur."