Diyarbakır'da asayiş

Diyarbakır'da asayiş
Diyarbakır'da asayiş
- Diyarbakır Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerce yapılan çalışmalar ve yol uygulamalarında, aralarında kesinleşmiş hapis cezası bulunan ve çeşitli suçlardan arananların da bulunduğu 14 kişi yakalandı.

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerce yapılan çalışmalar ve yol uygulamalarında, aralarında kesinleşmiş hapis cezası bulunan ve çeşitli suçlardan arananların da bulunduğu 14 kişi yakalanırken, 3 tabanca ve 34 mermi ele geçirildi.

Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Bağlar ilçesinde yapılan yol uygulamasında bir araçta bir tabanca ve 15 mermi ele geçirildiği ve M.D adlı kişinin gözaltına alındığı kaydedildi.

Kayapınar ilçesinde yapılan yol uygulamasında ise, 2 ayrı araçta 2 tabanca ve 19 mermi ele geçilirken, E.Y ve S.Y gözaltına alındı.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Diyarbakır 5. Asliye Ceza Mahkemesince hırsızlık suçundan aranan M.G, yaralama suçundan aranan ve 3 yıl 4 ay kesinleşmiş cezası bulunan N.G'nin de aralarında bulunduğu farklı suçlara karıştığı tespit edilen 14 kişi yakalandı. Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü , ilimizde halkın huzur ve güvenliğin devamı için çalışmalarını aralıksız ve kararlı bir biçimde sürdürmeye devam edecektir."