Diyarbakır'da asayiş

Diyarbakır'da asayiş
Diyarbakır'da asayiş
- Diyarbakır'da farklı suçlara karıştığı tespit edilen 10 kişi yakalandı.

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'da farklı suçlara karıştığı tespit edilen 10 kişi yakalandı.

Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, kentte huzur ve güven ortamının sağlanması, vatandaşların can ve mal güvenliğine yönelik tehditleri önlemek amacıyla çalışmalar yürütüldüğü kaydedildi.

Çalışmalar kapsamında, aralarında kasten adam öldürmek ve yağma suçlarından aranan şahısların da bulunduğu 10 kişi yakalandı.

Narkotik Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalarda, uyuşturucu suçlarına karıştığı tespit edilen şüpheliler yakalandı. 

Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince ise, gasp, cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, mühür bozma, hırsızlık suçuna karıştığı tespit edilen şahıslar yakalandı.

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi: 

"Hakkında Diyarbakır 4. Sulh Ceza Hakimliğinin yakalama emri ile 'mala zarar verme' ve Diyarbakır 2. Sulh Ceza Mahkemesinin 2007 tarihli yakalama emri ile 'kasten öldürme' suçlarından aranan S.T, güvenlik güçlerimizce ikametinin kapısını çalındığı sırada çatıdan kaçmaya çalışırken görevlilerimizce yaralı olarak yakalanırken, şahsa ait ruhsatsız tabanca da ele geçirildi. Yapılan operasyonlar sonucunda yakalanan şahıslar adli makamlara sevk edilmek üzere gözaltına alındı."