Diyarbakır'da asayiş

Diyarbakır'da asayiş
Diyarbakır'da asayiş
- Diyarbakır'da farklı suçlardan yakalanan 10 kişiden 6'sı tutuklandı.

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'da farklı suçlardan yakalanan 10 kişiden 6'sı tutuklandı.

Diyarbakır Valiliği'nden yapılan açıklamada göre, Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekiplerince Ağustos, Ekim aylarında gece saatlerinde ev ve işyerlerinden çelik kasa, beyaz eşya ve altın hırsızlığı yapan suç örgütüne yönelik planlı operasyon gerçekleştirildiği belirtildi.

Hırsızlık yapan suç örgütünü takibe alan polis, güvenlik kameraları kayıtları, olay yeri inceleme çalışmaları ve görgü tanıklarının bilgileri doğrultusunda hırsızlık yapan kişileri kısa sürede tespit etti. 

28 Ekimde eş zamanlı olarak yapılan operasyon ile hırsızlık suçundan çok sayıda kaydı olan ve "Hırsızlık malını satın alma", "Parada sahtecilik" ve "Ruhsatsız tabanca bulundurmak" suçlarından aranan kişilerin de içinde olduğu 2'si çocuk toplam 10 şüpheli yakalandı.

Mahkemeye sevk edilen 2'si çocuk toplam 6 kişi tutuklandı.

Yakalanan kişilerin evlerinde yapılan aramalarda 1 pompalı tüfek, 1 ruhsatsız tabanca, 99 fişek ve 1 şarjör ele geçirildi. 

Açıklamada, kentte mevcut huzur ve güven ortamının sağlanması halkın can ve mal güvenliğinin temini ve suç örgütlerine yönelik yürütülen çalışmalara kararlılıkla ve aralıksız bir şekilde devam edileceği kaydedildi.