Diyarbakır'da asılan afişe tepki

Diyarbakır'da asılan afişe tepki
Diyarbakır'da asılan afişe tepki
- Ulu Cami'deki cuma hutbesinde, Yenişehir Belediyesince, "çocuk gelinlere dikkati çekmek" için billboardlara asılan afişle ilgili eleştiride bulunulmasına tepki gösteren kişinin cemaat tarafından uzaklaştırılma anının görüntüleri ortaya çıktı

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'da, cuma hutbesinde DBP'li Yenişehir Belediyesince " çocuk gelinlere dikkati çekmek" için billboardlara asılan afişle ilgili eleştiride bulunulmasına tepki gösteren kişinin cemaat tarafından uzaklaştırılmasının görüntüleri ortaya çıktı.

Görüntülerde, merkez Sur ilçesindeki tarihi Ulu Cami 'de cuma hutbesi veren imam  Mehmet Sait Yaz'ın, afişleri eleştirmesi ve Hazreti Muhammed'in hicretini anlattığı sırada bir kişinin duruma tepki göstermesi, ardından da cemaatin bu kişiye müdahalesi yer alıyor.

Kayıtların devamında imam Yaz'ın gerginliğin büyümesini önlemek için cemaati uyarması ve ardından bu kişinin dışarıya çıkarılması görülüyor.

Diyarbakır'da, 17 Ekim Cuma günü, tarihi Ulu Cami'de cuma hutbesi sırasında gerginlik çıkmış, namaz sonrasında caminin önünde toplanan bir grup, Yenişehir Belediyesince "çocuk gelinlere dikkati çekmek" için asılan afişe tepki göstermişti.


  ETİKETLER:

  Diyarbakır

  ,

  Çocuk

  ,

  Cami

  ,

  İmam

  ,

  Cemaat

  ,

  Namaz