Diyarbakır'da asılan afişe tepki

Diyarbakır'da asılan afişe tepki
Diyarbakır'da asılan afişe tepki
- Dicle Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencileri, DBP'li Yenişehir Belediyesinin, çocuk gelinlere dikkati çekmek için bilbordlara astığı afişi protesto etti

DİYARBAKIR (AA) - Dicle Üniversitesi (DÜ) İlahiyat Fakültesi öğrencileri,  çocuk gelinlere dikkati çekmek için Yenişehir Belediyesince billbordlara asılan afişi kınadı.

İlahiyat Fakültesi binası önünde toplanan öğrenciler adına basın açıklaması yapan Bilgi ve Erdem Kulübü Başkanı Mehmet Savaşçı, afişlerle ilgili Yenişehir Belediyesince yapılan özür açıklamasını samimi bulmadıklarını belirtti.

Savaşçı, hedefine İslam 'ı yok etmeyi koyanların, her fırsatta İslam'a ve onun kutsallarına dil uzatmayı kendilerine şiar edindiklerini savunarak, ''İslam'ın varlığı onları rahatsız etmektedir. Bu rahatsızlıklarını İslam'a ve Müslümanların kutsallarına saldırarak her fırsatta gösteren bu zihniyeti lanetliyoruz'' dedi.

İslam'ın kutsallarına yapılan bu tür saldırıların belirli bir program dahilinde gerçekleştirildiğini söyleyen Savaşçı, Müslümanların bu tür girişimlere seslerini çıkarmaması durumunda saldırıların dozunun artacağını belirtti. Savaşçı, ''İslam düşmanlarının unuttukları bir hakikat vardır. O da Peygamber Efendimizin, Müslümanlara canlarından daha evla olduğudur. Peygambere iman etmiş her can, onu korumaya, ona karşı yapılacak saldırılara karşı kendini siper etmeye her zaman hazırdır'' dedi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesince daha önce de Müslüman kadının şiarı olan çarşafın, zincire bağlanmış köleliğin simgesi gibi sergilendiğini hatırlatarak, kimsenin İslam'ın kutsallarına saldırarak Müslümanların sabrını ölçmeye kalkışmamasını istedi. Savaşçı, Yenişehir Belediyesini bir kez daha lanetlediklerini söyledi. 

Grup, açıklamanın ardından dağıldı.