Diyarbakır'da atık pil toplayan okullara ödül

Diyarbakır'da atık pil toplayan okullara ödül
Diyarbakır'da atık pil toplayan okullara ödül
DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin "Atık Piller Çöpe Değil Geri Dönüşüme" kampanyası kapsamında dereceye giren okullara...

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin "Atık Piller Çöpe Değil Geri Dönüşüme" kampanyası kapsamında dereceye giren okullara ödül verildi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından görevlendirilen Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) ile çevreye zarar veren atık pillerin geri dönüşümünü sağlamak amacıyla ortak yürüttüğü çalışma kapsamında pil toplayan okullara ödüllerinin verilmesi dolayısıyla ödül töreni düzenlendi.

Büyükşehir Belediyesindeki törene, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Rojda Balkaş, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Deniz Kıraç ve okul temsilcileri katıldı.

Kampanyaya katılan okullara teşekkür eden Genel Sekreter Yardımcısı Balkaş, yaptığı konuşmada, dereceye giren okulları tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

Konuşmaların ardından 315 kilogram pille birinci olan Sezai Karakoç Anadolu Lisesi'ne masa tenisi, 257 kilogram atık pille ikinci olan Şehitlik Meslek Lisesi'ne spor seti, 196 kilo atık pille üçüncü olan Diclekent Ortaokulu, 57 kilogram pille dördüncü olan 700. Yıl Ortaokulu, 30 kilogramla beşinci olan Çınar Bayırkonak 80. Yıl Ortaokulu'na satranç hediye edildi.

Kampanyaya katılan diğer okullara ise teşekkür belgesi verileceği bildirildi.