Diyarbakır'da bazı AK Partililerin istifa ettiği iddiası

Diyarbakır'da bazı AK Partililerin istifa ettiği iddiası
Diyarbakır'da bazı AK Partililerin istifa ettiği iddiası
- AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Akar: - "Bu haber gerçeği yansıtmıyor. Ne il teşkilatı ne kadın kolları ne de gençlik kollarından istifa söz konusu değil"

DİYARBAKIR (AA) - AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Akar, 27 kişinin partilerinden istifa ettiğine yönelik haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.  

Muhammed Akar, partisinin Diyarbakır İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, bazı medya organlarda yer alan, "İl Gençlik Kolları Başkanı da dahil Diyarbakır'da AK Parti 'den 27 kişi istifa etti" haberini kendilerinin de okuduğunu söyledi. 

Bu habere şaşırdıklarını anlatan Akar, "Bu haber gerçeği yansıtmıyor. Ne il teşkilatı ne kadın kolları ne de gençlik kollarından istifa söz konusu değil. Hele hele 'Gençlik Kolları Başkanı istifa etti' haberi hiç gerçek değil çünkü Gençlik Kolları Başkanımız şu anda yanımda duruyor. Haberde ismi geçen kişi gençlik kolları başkanımız değil. Gençlik kollarında bir görevi bile yok" dedi.  

Akar, istifa ettiği belirtilen kişilerin bir kısmının parti üyesi bile olmadığını dile getirerek, "Bir kısmı daha önce teşkilatta üyeliği bulunan kişilerdir. Bu kişiler bağımsız bir adayın seçim bürosunda açıklama yapmışlar. Zaten bu arkadaşların birisi o adayın oğlu, diğerleri de yakınları. Bu da beklediğimiz bir açıklamaydı. Bize istifa ile alakalı bir başvuru da bulunmamaktadır. Bu haber kesinlikle gerçek değil" diye konuştu. 

AK Parti Diyarbakır Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Nurullah Seyda Akyıldız da söz konusu habere şaşırdıklarını ifade etti. 

Haberin gerçekle alakası olmadığını vurgulayan Akyıldız, "Gençlik Kolları Başkanı olan 'ben' istifa etmediğim gibi aktif üyelerimizden de bir tek kişi bile istifa etmemiştir. Bütün teşkilatımla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Sonuna kadar da bu görevi yapmaya devam edeceğiz. Buradayız. Burada olamaya da devam edeceğiz" şeklinde konuştu.