Diyarbakır'da belediyenin tepki çeken afişi kaldırması

Diyarbakır'da belediyenin tepki çeken afişi kaldırması
Diyarbakır'da belediyenin tepki çeken afişi kaldırması
- Yenişehir Belediyesi, "çocuk gelinlere" dikkati çekmek için billboardlara asılan ve tepki üzerine kaldırılan afişle ilgili bir personeli görevden aldı

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'da DBP'li Yenişehir Belediyesi, çocuk gelinlere dikkati çekmek için billboardlara asılan ve tepkiler üzerine kaldırılan afişle ilgili sorumluluğu bulunduğu tespit edilen bir kişinin görevden alındığını bildirdi.

Belediyeden yapılan açıklamada, her yıl 25 Kasım Dünya Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü çerçevesinde çeşitli etkinliklerin düzenlendiği belirtildi. 

"Çalışmalar çerçevesinde kadına yönelik şiddeti görünür kılmak amacıyla yaptığımız billboard çalışmamızda, hepimizin hassasiyetlerine dokunan bir billboard fark edildiği anda kaldırıldı" ifadesine yer verilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bu hassasiyeti gözetmeden çalışmayı yapan personelimize yönelik soruşturma başlattık. Soruşturma kapsamında sorumluluğu tespit edilen personelimizin görevden alındığını kamuoyuna saygıyla bildiririz. Yaşanan duygusal kırılmalardan dolayı tekrar üzüntülerimizi ve özürlerimizi sunarız."

DBP'li Yenişehir Belediyesi, "çocuk gelinlere" dikkati çekmek için billboardlara astığı afişi tepkiler üzerine kaldırarak, özür dilemişti.