Diyarbakır'da bin 236 kilogram esrar ele geçirildi

Diyarbakır'da bin 236 kilogram esrar ele geçirildi
Diyarbakır'da bin 236 kilogram esrar ele geçirildi
DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'ın Kocaköy ilçesinde, düzenlenen operasyonda bin 236 kilogram esrar ele geçirildi.Valilikten yapılan açıklamada, İl...

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'ın Kocaköy ilçesinde, düzenlenen operasyonda bin 236 kilogram esrar ele geçirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, İl Jandarma Komutanlığı, Kocaköy İlçe Jandarma Komutanlığı ve KOM Şube Müdürlüğünce uyuşturucu madde kaçakçılığı suçunun ortaya çıkarılması amacıyla narkotik köpekleri Caka, Doruk ve Altın ile adli arama faaliyetinin icra edildiği bildirildi.

Açıklamada, Kocaköy ilçesinin Gözebaşı Mahallesinde 2 şüpheliye ait ev ve eklentileri ile arazide yapılan aramada, ağaçlar arasına gizlenmiş ve gömülü 720 kilogram toz, 516 kilogram kubar olmak üzere bin 236 kilogram esrar, 2 adet toz esrar yapımında kullanıldığı değerlendirilen elek, hassas terazi, ruhsatsız av tüfeği ve 2 Kalaşnikof piyade tüfeği şarjörünün ele geçirildiği belirtildi.

Cumhuriyet savcılığının talimatıyla ele geçirilen uyuşturucu madde, silah ve mühimmatlara el konulduğu, firarda olan 2 şüphelinin yakalanması çalışmalarına devam edildiği kaydedilen açıklamada, halkın huzur ve güvenliğinin sağlanması ve kaçakçılığın önlenmesi amacıyla yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam edileceği vurgulandı.