Diyarbakır'da caddelerde boya ve levha düzenleme çalışmaları

Diyarbakır'da caddelerde boya ve levha düzenleme çalışmaları
Diyarbakır'da caddelerde boya ve levha düzenleme çalışmaları
- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı tarafından her yıl düzenli olarak yapılan yol çizgilerini boyama ve düzenleme çalışmaları tekrar başladı.

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı tarafından her yıl düzenli olarak yapılan yol çizgilerini boyama ve düzenleme çalışmaları tekrar başladı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, Ulaşım Daire Başkanlığının, yol çizgilerinin düzenlenmesi ve boyanması, yaya geçitlerinin boyanması, trafik uyarı levhalarının düzenlenmesi, flaşör ve sinyalizasyon eksikliklerinin tamamlanmasına yönelik çalışmaları hava şartlarının düzelmesiyle tekrar başlatıldığı bildirildi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı Teknik Hizmetler Şube Müdürü Temel Cengiz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, kentteki tüm yollarda gerekli çalışmaların yapılacağını, bu kapsamda ilk çalışmanın Turistik Caddesi'nde başladığını söyledi.

Cengiz, "Buradaki yaya geçitlerini boyadık, yol çizgilerini boyadık. Bazalt olmayan bütün bordürleri boyayacağız. Yaya geçidi ve öğrencilerin daha rahat geçebilmesi için cadde üzerine üç yeni flaşör taktık, On Gözlü Köprü civarına da iki tane flaşör takacağız. Bu çalışmanın kentin tüm caddelerinde yapacağız" dedi.

Caddelerde var olan sinyalizasyon sistemini, flaşörler ve levhaların da temizlenip düzeltileceğini söyleyen Cengiz, bütün çalışmaların kendi ekipleri tarafından yapıldığını, levha ve flaşörleri kendi makineleri ile yaptıklarını, sadece boyayı dışardan aldıklarını kaydetti.