Diyarbakır'da çevresel gürültünün engellenmesi çalışması

Diyarbakır'da çevresel gürültünün engellenmesi çalışması
Diyarbakır'da çevresel gürültünün engellenmesi çalışması
DİYARBAKIR (AA) -Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı çevresel gürültü ile ilgili şikayetler üzerine harekete...

DİYARBAKIR (AA) -Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı çevresel gürültü ile ilgili şikayetler üzerine harekete geçti.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Denetim Şube Müdürü Mehmet Bıkkım, yaptığı yazılı açıklamada, vatandaşların çevresel gürültü ile şikayetlerini değerlendirme çalışmalarına başladıklarını söyledi.

Şikayetlerini kendilerine yazılı olarak bildirilmesi gerektiğine vurgu yapan Bıkkım, "Şikayet dilekçelerinde adres ve iletişim bilgileri ile şikayetçi oldukları gürültü konusuyla ilgili bilgiler yer alırsa çalışmalarımızı daha rahat bir şekilde sürdürebiliriz" dedi.

Gün içerisinde yapılan şikayetlerde jeneratör, soğutma sistemi, iş makinaları ve canlı müziğin yaratmış olduğu çevresel gürültüyü esas aldıklarını kaydeden Bıkkım, çevresel gürültüyü, gürültü ölçme cihazı ile ölçtüklerini ve cihazın gürültü farklılıklarına bakabilmekle beraber titreşim ölçümlerini de yaptıklarını ifade etti.