Diyarbakır'da "Dinler ve Diller" konseri

Diyarbakır'da "Dinler ve Diller" konseri
Diyarbakır'da "Dinler ve Diller" konseri
- Turizm Haftası etkinlikleri arasında düzenlenen konserde, Diyarbakır Güzel Sanatlar Lisesi Türk Halk Müziği Korosu, 7 dilde ilahi aşk ve sevgi temalı eserleri seslendirdi

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır Güzel Sanatlar Lisesi Türk Halk Müziği Korosu, "Turizm Haftası" etkinlikleri kapsamında düzenlediği "Dinler ve Diller" konserinde 7 dilde ilahi aşkı ve sevgiyi seslendirdi.

Cahit Sıtkı Tarancı Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen konserde, Kürtçe, Türkçe, Arapça ve Ermenice'nin de aralarında yer aldığı 7 dilde eserleri seslendiren koro, izleyenlerin beğenisini kazandı.

Sahne performansına "Zikir" eseriyle devam eden koro, konuklardan gelen yoğun istek üzerine aynı parçayı iki kez seslendirdi.

Vali Yardımcısı Ahmet Dalkıran, konserin sonunda yaptığı açıklamada, muhteşem bir gece geçirdiklerini söyledi.

Konserin gerçekleşmesinde emeği geçenleri kutlayan Dalkıran, koronun başka illerde de sahne alması için çalışma yapılması temennisinde bulundu.

Yaklaşık bir saat süren konseri, İl Kültür Müdürü Şükrü Dursun, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Diyarbakır Güzel Sanatlar Lisesi idareci ve öğretmenleri ile vatandaşlar izledi.