Diyarbakır'da HDP mitingindeki patlama

Diyarbakır'da HDP mitingindeki patlama
Diyarbakır'da HDP mitingindeki patlama
- Diyarbakır'daki profesyonel kulüpler ve spor taban birlikleri yöneticileri, HDP'nin Diyarbakır mitinginde düzenlenen bombalı saldırıyı kınadı.

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'daki profesyonel kulüpler ve spor taban birlikleri yöneticileri, HDP'nin Diyarbakır mitinginde düzenlenen bombalı saldırıyı kınadı.

Diyarbakır Amatör Spor Kulüpleri (ASKF) Şube Başkanı Remzi Dayan, yaptığı açıklamada, huzura ve barışına yönelik menfur bir saldırı yapıldığını kaydetti.

HDP Diyarbakır mitinginde meydana gelen patlama olayını şiddetle ve nefretle kınadığını belirten Dayan, "Bu olayın ülkenin iç huzuruna ve barışına yönelik menfur bir saldırı. Olayda yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet, yaralılara da acil şifalar dilerim" dedi.

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Diyarbakır Şube Başkanı Samet Karakaş da, olayda yaşamını yitiren vatandaşlara Allah'tan rahmet, yaralılara ise acil şifalar dilediğini belirterek, yapılan saldırıları şiddetle kınadığını açıkladı.

- Büyükşehir Belediyespor

Spor Toto 2. Lig takımlarından Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor ise, kulübün resmi internet sitesinde, HDP'nin mitingine yapılan saldırıyı kınadı.

Konuya ilişkin yapılan açıklamada, şöyle denildi:

"HDP'nin Diyarbakır mitinginde yaşanan acımasız, hain ve kahpe saldırı kınıyoruz. Savaş baronlarını ve bu anlayışı benimseyenleri de lanetliyoruz. Saldırıda ölen yurttaşlarımıza Allah'tan rahmet yaralılara da acil şifalar diliyoruz."

- Yeni Diyarbakırspor

Spor Toto 3. Lig takımlarından Yeni Diyarbakırspor, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, hain odakların bir kez daha halkı ve barışı hedef aldığını işaret etti.

"HDP'nin Diyarbakır mitinginde yaşanan acımasız, hain ve kahpe saldırının özelde bölge halkının huzurunu, genelde ise büyük çaba, emek ve bedeller ödenerek başarıya ulaştırılmaya çalışılan ülkedeki barış ve kardeşlik ortamını bozmayı hedef almıştır" denilen açıklamada, savaş baronlarının, kan vampirlerinin ve kaos sevicilerinin lanetlendiği vurgulandı.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Yaşamını yitiren yurttaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralı olanlara acil şifalar diliyoruz. Bu hain saldırıyı elbette unutmayacağız. Ama bunların inadına barış diye haykırmaya devam edeceğiz. Hedefledikleri kaos ve savaş ortamına asla izin vermeyerek, hain plan ve kirli emellerini bozalım. Halkımızı, bu menfur olay karşısında metanetli olarak provokasyonlara fırsat vermemeye davet ediyoruz. Yetkililerden de bu vahşeti yapanların ve perde arkasındaki odakların tespit edilerek, alçakça saldırının bir an önce tüm çıplaklığı ile açıklığa kavuşturmalarını istiyoruz."