Diyarbakır'da HDP mitingindeki patlama

Diyarbakır'da HDP mitingindeki patlama
Diyarbakır'da HDP mitingindeki patlama
- Mardin STK Platformu Sözcüsü Aydın: "Seçim sath-ı mailini girdikten bu yana baskı ve şiddet içerikli tüm saldırı ve girişimleri kınadığımız gibi bugün Diyarbakırdaki bu menfur saldırıyı da şiddetle kınıyoruz"

MARDİN (AA) - Mardin Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Sözcüsü Mustafa Aydın,  Diyarbakır 'daki saldırıyı kınadıklarını belirterek, "Seçim sath-ı mailini girdikten bu yana baskı ve şiddet içerikli tüm saldırı ve girişimleri kınadığımız gibi bugün Diyarbakır'daki bu menfur saldırıyı da şiddetle kınıyoruz" dedi.

 Mardin'de 50'nin üzerinde dernek, vakıf, sendika ve birliğin de içinde bulunduğu platformun sözcüsü Aydın, yaptığı açıklamada, saldırının seçimlere iki gün kala yapılmasının düşündürücü ve endişe verici olduğunu belirtti.

Faillerin bir an önce yakalanması ve arkasındaki güçlerin teşhir edilmesini istediklerini belirten Aydın, açıklamasında şunlara yer verdi:

" Seçim sath-ı mailini girdikten bu yana baskı ve şiddet içerikli tüm saldırı ve girişimleri kınadığımız gibi bugün Diyarbakır'daki bu menfur saldırıyı da şiddetle kınıyoruz. Seçmenin hür iradesini ve seçim sonuçlarını etkilemeye yönelik bu provakasyonları boşa çıkarmak için mutlaka sandık başına gidilerek oy kullanılmalıdır. Bu ülke hepimizindir ve her seçmenin oyu eşit şekilde değerlidir. Bu süreçte ve dünkü menfur saldırıda hayatlarını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralananlara acil şifalar ve halkımıza sabır ve metanet diliyoruz. Bu vesileyle Mardin STK Platformu olarak olayı bir kez daha kınıyor ve halkımızı ortak geleceğimize sahip çıkmaya davet ediyoruz."