Diyarbakır'da Hüda Par üyesine yönelik saldırı

Diyarbakır'da Hüda Par üyesine yönelik saldırı
Diyarbakır'da Hüda Par üyesine yönelik saldırı
- Vali Aksoy: "Olayda 2 kişi öldü, bir kişi ağır yaralandı"

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, Yeni İhya Der Başkanı ve Hüda Par üyesi Aytaç Baran'ın silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesinin ardından çıkan olaylarda bir kişinin daha hayatını kaybettiğini, bir kişinin de ağır yaralandığını söyledi.

Aksoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Yeni İhya Der Başkanı ve Hüda Par üyesi Baran'ın Şehitlik Semti'ndeki evinin önünde silahlı saldırıya uğradığını ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdiğini anımsattı. 

Vali Aksoy, saldırının ardından yaşanan olaylarda bir kişinin daha hayatını kaybettiğini belirterek, "Olayda 2 kişi öldü, bir kişi ağır yaralandı" dedi.

 Valilik bünyesinde Kriz Masası oluşturulduğunu kaydeden Vali Aksoy, olası olaylara karşı jandarma ekiplerinin kentin hassas bölgelerinde önlem aldığını vurguladı.

Saldırının ardından çıkan olaylarda ölen kişinin B.Ö (24) olduğu öğrenildi. Aytaç Baran ve B.Ö'ün (24) otopsi işlemlerine Selahattin Eyyübi ve Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesinde başlandığı bildirildi.

Bu arada Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı. Bir Cumhuriyet Başsavcıvekili ve bir savcı, olay yerinde inceleme yaptı. 

Olaylar esnasında atılan taşlardan ikisi gazeteci , biri polis 3 kişi de yaralanmıştı.