Diyarbakır'da Hüda Par üyesine yönelik saldırı

Diyarbakır'da Hüda Par üyesine yönelik saldırı
Diyarbakır'da Hüda Par üyesine yönelik saldırı
DİYARBAKIR (AA) -  AK Parti İl Başkanı Muhammed Akar,  Yeni İhya Der Başkanı ve Hüda Par üyesi Aytaç Baran'ın öldürülmesine ilişkin...

DİYARBAKIR (AA) -  AK Parti  İl Başkanı Muhammed Akar,  Yeni İhya Der Başkanı ve Hüda Par üyesi Aytaç Baran'ın öldürülmesine ilişkin olayları kınadı.

Akar, yaptığı açıklamada, demokrasilerde şiddete yer olmadığını, bu tür davranışların demokrasi anlayışı içerisinde asla kabul edilemeyeceğini belirtti.

Yapılan saldırılarla şiddet ve kaos ortamı oluşturmak istendiğini dikkati çeken Akar,"Huzuru kaçırmaya çalışanlara karşı dirençli olacağız, kardeşlik mesajları vereceğiz" dedi.

Güven ve istikrarın sağlandığı bir ortamda böyle saldırının yaşanmış olmasının manidar olduğunu aktaran Akar, şunları belirtti:

"Gerginlik ve şiddetten medet umanlar, bundan sonra bu ortamı bulamayacaklar. AK Parti olarak olaylar karşında her zaman sükunete davet eden, yapıcı bir tutum takınan bir tarafız, bundan sonra da bu tutumumuzu sürdüreceğiz. Biz bu ülkede ve bölgede artık gerginlik ve şiddetin tamamen bitmesini istiyoruz. Bir daha bu tür hadiselerin yaşanmaması en büyük temennimizdir. Bu saldırı demokrasimizi ve istikrarımızı huzurumuzu hedef aldığı açıktır" dedi.

Çözüm Süreci ile canlanan bölge ekonomisine bazı derin ve karanlık güçlerce darbe girişimi yapıldığını öne süren Akar, şöyle devam etti:

"Fakat bu emellerine halkımızın yüksek öngörüsü nedeniyle asla ulaşamayacaklardır. Bu saldırıyı lanetliyor, tüm demokratik çevreleri duyarlı olmaya ve demokrasi çerçevesinde kınamaya davet ediyorum."