Diyarbakır'da Hüda Par üyesine yönelik saldırı

Diyarbakır'da Hüda Par üyesine yönelik saldırı
Diyarbakır'da Hüda Par üyesine yönelik saldırı
DİYARBAKIR (AA) - Sivil Toplum Kuruluşları, Diyarbakır'da Yeni İhya Der Başkanı ve Hüda Par üyesi Aytaç Baran ile 3 kişinin ölümüne neden olan...

DİYARBAKIR (AA) - Sivil Toplum Kuruluşları, Diyarbakır'da Yeni İhya Der Başkanı ve Hüda Par üyesi Aytaç Baran ile 3 kişinin ölümüne neden olan olayları kınadı.

Aralarında, DTSO, DESOB, GÜNGİAD'ın da bulunduğu bazı sivil toplum kuruluşları tarafından yapılan yazılı açıklamada, meydana gelen saldırıların provokasyon olarak değerlendirildiği belirtildi.

Provokasyonların amacının Kürtleri karşı karşıya getirmek olduğunun  iddia edildiği açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Bu olay nedeniyle başta HDP ve HÜDA-PAR olmak üzere, toplumun değişik kesimlerinden gelen sağduyu ve sükunet açıklamalarını çok önemli ve değerli buluyor ve tüm hemşehrilerimize yapılan bu sağduyu çağrılarına uymaya davet ediyoruz. Yetkililerin fail veya failleri biran önce bulup adalete teslim etmesi, kentimiz ve ülkemizin huzuru için hayati derecededir. Bu saldırılarda hayatını kaybeden yurttaşlarımıza Allah'tan rahmet ailelerine başsağlığı, yaralılarda acil şifalar diliyoruz."