Diyarbakır'da kaçakçılık operasyonu

Diyarbakır'da kaçakçılık operasyonu
Diyarbakır'da kaçakçılık operasyonu
- Diyarbakır'daki operasyonlarda 8 ruhsatsız silah, 110 bin 945 paket kaçak sigara ve 230 kilo esrar ele geçirildi

   DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'da düzenlenen operasyonlarda 8 ruhsatsız silah, 110 bin 945 paket kaçak sigara ve 230 kilo esrar ele geçirildiği bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ile Narkotik Suçlarla Mücadele şubelerine bağlı ekipler tarafından kent genelinde silah, sigara kaçakçılığı ve uyuşturucu madde ticareti ile sevkıyatı yapanlara yönelik operasyonlar yapıldığı kaydedildi.

Silah ve mühimmat kaçakçılığı yapan şahıslar ile organizasyonların deşifre edilmesine yönelik 8 ayrı operasyonda, ruhsatsız 7 tabanca, 1 av tüfeği, 12 şarjör, bu silahlara ait bin 11 adet fişek, 8 gaz fişeği ele geçirildi. Operasyonlarda yakalanarak adliyeye sevk edilen 16 kişiden 1'i tutuklandı. 

Araçlarına gizledikleri kaçak sigaraları batı illerine nakleden kişilere yönelik 4 ayrı operasyonda ise piyasa değeri 555 bin lira olan 110 bin 945 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi.

Olayla ilgili 5 kişi hakkında adli işlem yapılırken, 3 araca da el konuldu.

 Uyuşturucu madde ticareti ve sevkıyatı yapmak isteyenlere yönelik 10-29 Ekim tarihlerinde düzenlenen 11 ayrı operasyonda, 230 kilo esrar ele geçirilirken, 15 kişi hakkında da adli işlem yapıldı.