Diyarbakır'da kadın polislere "Kadın Sağlığı Eğitimi"

Diyarbakır'da kadın polislere "Kadın Sağlığı Eğitimi"
Diyarbakır'da kadın polislere "Kadın Sağlığı Eğitimi"
- Diyarbakır Valiliği ve Diyarbakır Halk Sağlığı İl Müdürlüğü tarafından Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nde görevli kadın polislere yönelik "Kadın Sağlığı Eğitimi" verildi.

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır Valiliği ve Diyarbakır Halk Sağlığı İl Müdürlüğü tarafından Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nde görevli kadın polislere yönelik "Kadın Sağlığı Eğitimi" verildi.

Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü Kadir Işın Spor Salonunda gerçekleştirilen eğitimde konuşan Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy'un eşi Hülya Aksoy, kadınların kendi sağlıkları konusunda bilinçlendirilmesi için böyle bir proje başlattıklarını söyledi.

Aksoy, şöyle dedi:

"Kadın sağlıklı olmalı ki her şey daha iyi yürüsün. Siz ifa ettiğiniz meslek dolayısıyla çok daha sağlıklı olmak durumundasınız. Özellikle kadın kanserleri arasında ilk sırada yer alan meme kanseri başta olmak üzere kadın sağlığı hakkında önemli bilgiler verilecektir. Ama kadınlarımızın her ay kendi meme muayenelerini yapmalarını istiyoruz."

Aksoy'un konuşmasının ardından Diyarbakır Halk Sağlığı Müdürlüğü'nde görevli Dr. Handan Uysal Koç tarafından kadın polisler için bir sunum yapıldı.

Sunumda, meme kanseri ve tanı yöntemleri, kendi kendine meme muayenesi, rahim ağzı kanseri ve tanı yöntemleri, kadın üreme sağlığı, normal doğum, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, anne sütü ve emzirme, menopoz, sağlıklı beslenme ve obeziteden korunma, sigara bağımlılığı ve sigaranın sağlığa zararları ile kadına yönelik şiddet konusunda bilgilendirme yapıldı.

Eğitim toplantısına, Diyarbakır İl Emniyet Müdürü Dr. Halis Böğürcü'nün eşi Hacer Böğürcü, Emniyet Müdürü Yardımcılarının eşleri, Diyarbakır Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Dr. İnci Sobi Yavaş ve kadın polisler katıldı.