Diyarbakır'da "Kadın Sağlığı Eğitim Programı" sona erdi

Diyarbakır'da "Kadın Sağlığı Eğitim Programı" sona erdi
Diyarbakır'da "Kadın Sağlığı Eğitim Programı" sona erdi
- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ile Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı tarafından düzenlenen "Kadın Sağlığı Eğitim Programı" sona erdi.

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ile Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı tarafından düzenlenen " Kadın Sağlığı Eğitim Programı" sona erdi.

Kadınları sağlık konusunda bilgilendirmek ve aile yaşamlarına katkı sunmak amacıyla Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı eğitmenleri tarafından yapılan eğitimler yaklaşık iki ay sürdü.

Kreş ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğü'ne bağlı "Oyun Odalarında" eğitim gören çocukların annelerinin faydalandığı eğitimde, kadınlar üreme organları ve işlevselliği, temizlik, beslenme, hijyen, çocuk ve ergenler, haklar, güvenli annelik, cinsellik, iletişim ve genel sağlığı koruyucu davranışlar konularında bilgilendirildi.

Sümerpark Ortak Yaşam Alanı toplantı salonunda düzenlenen törende, eğitim programını tamamlayan 20 kadına sertifika verildi.

Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Semra Kıratlı, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, eğitimin oldukça verimli geçtiğini söyledi.

Kadınların da çocukları gibi eğitim almaları ve onların gerisinde kalmamaları gerektiğini vurgulayan Kıratlı, "Kadın sağlığı, temizlik ve hijyen konusunda ne kadar çok bilinçlenirsek, yetiştirdiğimiz nesiller de o kadar sağlıklı olacak" dedi.

Konuşmaların ardından, eğitim programında başarılı olan kadınlara sertifikaları verildi.