Diyarbakır'da kar yağışı

Diyarbakır'da kar yağışı
Diyarbakır'da kar yağışı
DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım, Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, geçtiğimiz hafta etkili olan kar yağışı...

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım, Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, geçtiğimiz hafta etkili olan kar yağışı sonrası kapanan yolların tamamını ulaşıma açtı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, çalışmalarla birlikte 312 kırsal mahallede 2 bin 855 kilometre yolun kardan tamamen temizlendiği belirtildi.

Açıklamada, şöyle denildi:

" İlçe ve köylerde 8 ocak günü etkili olmaya başlayan kar yağışı ile birlikte pek çok ilçe ve kırsal mahalle yolu da ulaşıma kapanmıştı. Yolların açılması için bütün imkanlarını seferber eden Yol Yapım, Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı ekipleri, 312 kırsal mahallede, 2 bin 855 kilometre boyunca kar temizliği yaparak yolları ulaşıma açtı. Ekipler aynı zamanda 21 acil vakanın hastanelere ulaşmasını da sağladı. Çalışmalar sonrasında ulaşıma açılmayan tek bir yol kalmadı."


  ETİKETLER:

  Diyarbakır

  ,

  Daire

  ,

  ilçe

  ,

  Büyükşehir

  ,

  kar