Diyarbakır'da "Kent Ormanı ve Park"ı projesi

Diyarbakır'da "Kent Ormanı ve Park"ı projesi
Diyarbakır'da "Kent Ormanı ve Park"ı projesi
DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır Büyükşehir Belediyesince bir milyon 200 bin metrekarelik alanda kurulması planlanan Kent Ormanı ve Parkı Projesi'nin...

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır  Büyükşehir Belediyesince bir milyon 200 bin metrekarelik alanda kurulması planlanan Kent Ormanı ve Parkı Projesi'nin yapımının yüzde 52'lik kısmı tamamlandı. 

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin, kente yeni yeşil alanlar kazandırmak, halka dinlenme, yürüyüş, spor  gibi aktivitesini yapabileceği alanlar yaratmak amacıyla geliştirdiği "Diyarbakır Kent Ormanı ve Kent Parkı Projesi"nin uygulama çalışmalarının büyük bir hızla devam ettiği belirtildi.

Park ve Bahçeler Müdürü Mehmet Kaya, yaptığı açıklamada, projenin araştırma hastanesinin batı kısmında, Diclekent Bulvarında bir milyon 200 bin metrekarelik alanı kapsadığını söyledi.

Çalışmaların Mayıs 2013'te imzalanan sözleşmenin ardından başlatıldığını belirten Kaya, park içi yolların, duvarların, elektrik direklerinin, sondajın tamamlandığını, geri kalan alanların tümümün yeşil alan ve ağaçlandırma alanı olarak tasarlandığını kaydetti.