Diyarbakır'da ki patlama

Diyarbakır'da ki patlama
Diyarbakır'da ki patlama
- Diyanet-Sen Diyarbakır Şubesi, Halkların Demokratik Partisi (HDP)'nin Diyarbakır mitinginde meydana gelen patlamayı kınadı.

DİYARBAKIR (AA) - Diyanet-Sen Diyarbakır Şubesi, Halkların Demokratik Partisi (HDP)'nin Diyarbakır mitinginde meydana gelen patlamayı kınadı.

Diyanet-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Ömer Evsen, yaptığı yazılı açıklamada, demokrasinin derinleştirilmeye çalışıldığı, nispeten sakin geçen bir süreçten sonra seçime 2 gün kala böylesi bir saldırının olması manidar olduğunu kaydetti.

Evsen, seçimler öncesinde, demokrasiye, ülkedeki huzur ve kardeşlik ortamını bozmaya yönelik provokasyonlara karşı tüm vatandaşları dikkatli olmaya davet ederek, şunları ifade etti:

"Barışa kasteden bazı çevrelerin bu eylemini şiddetle kınıyoruz. İstikrar ve güven ortamına gölge düşürmeye yönelik her türlü girişime karşı müteyakkız durumda olmalıyız. Kimsenin barışı elimizden almasına izin vermemeliyiz. Devletin ilgili birimlerinin, Diyarbakır'daki son olaya ilişkin inceleme ve soruşturmayı da hassasiyetle yürütmeleri, suçlu ve ya suçluları bir an önce bulmaları ve adalet önüne çıkarmaları son derece önemlidir."