Diyarbakır'da "kısırlık sempozyumu"

Diyarbakır'da "kısırlık sempozyumu"
Diyarbakır'da "kısırlık sempozyumu"
DİYARBAKIR (AA) -  Diyarbakır'da "nedeni açıklanamayan infertilite, tanı ve tedavi" konulu kısırlık sempozyumu düzenlendi.Dicle Üniversitesi (DÜ) Tıp...

DİYARBAKIR (AA) -  Diyarbakır'da "nedeni açıklanamayan infertilite, tanı ve tedavi" konulu kısırlık sempozyumu düzenlendi.

Dicle Üniversitesi (DÜ) Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı ile Üreme Sağlığı ve İnfertilite Derneği'nin (TSRM) işbirliğiyle  düzenlenen sempozyuma, Türkiye 'nin çeşitli illerinden gelen çok sayıda akademisyen katıldı.

DÜ Hastanesi Kadın Doğum Uzmanı Prof. Dr. Talip Gül, yaptığı konuşmada, Dicle Üniversitesi Kadın Doğum Kliniği olarak bilimsel toplantılara önem verdiklerini söyledi.

Tecrübe kazanan iyi bir ekiplerinin olduğunu belirten Prof. Dr. Gül, biri kongre olmak üzere 2015'te toplam 8 toplantı planladıklarını kaydetti.

Bu çerçevede 5'nci toplantılarını gerçekleştirdiklerini kaydeden Prof. Dr. Gül, şunları söyledi:

"Üreme Sağlığı ve İnfertilite Derneğinin Yönetim Kurulu Üyeleri ve İnfertilite konusunda ülkenin en iyi bilim adamlarının katıldığı bu toplantı, 3. kez Diyarbakır'da yapılıyor. En son 3 yıl önce yine TSRM ile DÜ Kongre Merkezinde böyle bir toplantı yapmıştık. O toplantı gerçekten çok verimli geçti."

TSRM Dernek Başkanı Prof. Dr. Gürkan Uncu da, Diyarbakır'da oldukları için mutlu olduklarını belirtti. 

Kadın Doğum ekibine teşekkür eden Prof. Dr. Uncu, TSRM olarak her zaman DÜ ile işbirliği yapmaktan mutluluk duyacaklarının altını çizdi.