Diyarbakır'da "Kutlu Doğum Haftası" etkinlikleri

Diyarbakır'da "Kutlu Doğum Haftası" etkinlikleri
Diyarbakır'da "Kutlu Doğum Haftası" etkinlikleri
DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'da "Kutlu Doğum Haftası" kapsamında etkinlikler düzenleniyor.Sur ilçesine bağlı Saraykapı mevkisinde bir araya gelen bir...

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'da "Kutlu Doğum Haftası" kapsamında etkinlikler düzenleniyor.

Sur ilçesine bağlı Saraykapı mevkisinde bir araya gelen bir grup, salavat getirerek okunan ilahilere eşlik etti.

Etkinlikte grup adına konuşan Remzi Uçar, peygamberi anmak ve ona salavatlar getirmek için meydanı doldurduklarını ifade etti.

Uçar, şöyle konuştu:

"Sizler Kavar gençliği olarak Hz. Muhammed Mustafa'nın yolunda olduğunuzu tüm aleme ilan ettiniz. Sizler, şurada yatan Hz. Halid Bin Velid'in oğlu Hz. Süleyman'a ve Diyarbakır'ımızın fatihlerine şöyle sesleniyorsunuz. 'ey sahabei kiramlar, ey şu Amedi dolduran sahabeler bizler Kavar gençleri olarak, bizler ümmeti Muhammedin gençleri olarak sizin yolunuzdayız. Bizler sizin arkanızdayız ve size doğru geliyoruz. İnşallah ömrümüzün sonuna kadar Hz. Muhammed'in yolunda gideceğiz."

Peygamberi seven gençlerin onunla birlikte olacağını söyleyen Uçar, şöyle devam etti:

"Eğer ki Hz. Muhammed, Hz. Adem ve Hz. Nuh ile haşrolmak istiyorsanız peygambere tabi olmanız ve onun yolundan gitmeniz lazım. Sıddıklarla beraber olmak istiyorsanız, Allahın salih kulları arasında olmak istiyorsanız, şehitlerle beraber olmak istiyorsanız peygamberin yolundan gitmeniz lazım."

Etkinlik kapsamında vatandaşlara lokum ve meyve suyu ikram edildi.


    ETİKETLER:

    Diyarbakır

    ,

    İlan