Diyarbakır'da oku sporları start aldı

Diyarbakır'da oku sporları start aldı
Diyarbakır'da oku sporları start aldı
- Diyarbakır'da okul sporları faaliyetleri, genç kız ve erkek hentbol müsabakalarıyla başladı.

DİYARBAKIR (AA) - Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ve Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte organize edilen Okul Sporları, Diyarbakır'da genç kız ve erkek hentbol müsabakalarıyla start aldı.

Seyrantepe Spor Salonunda yapılan okul sporları açılış töreninde konuşma yapan Diyarbakır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Demir, bu sezon 26 branşta okul sporları faaliyetlerinin yapılacağını söyledi.

Demir, küçükler, yıldızlar ve gençler kategorilerine göre yapılacak okul sporları müsabakalarında başarılı olan takımların Diyarbakır'ı bölge müsabakalarında temsil etme hakkını elde edeceğini belirtti.

Geçen yılki müsabakalara 17 bin 717 kişinin katıldığını kaydeden Demir, "Geçen yıl okul müsabakalarına büyük bir katılım oldu. Toplam 17 bin 717 lisanslı sporcunun yer aldığı müsabakalarda büyük bir artış bekliyoruz. Bu yılki hedefimiz 25 bin lisanslı sporcudur" dedi.

Demir, kurum olarak tesisleri müsabakalara hazır hale getirdiklerini, antrenör ve sporculara başarılar dilediğini sözlerine ekledi.

Törene, Okul Sporları Şube Müdürü Akın Erim, Okul Sporları Tertip Komitesi üyeleri, beden eğitim öğretmenleri ve okul idarecileri katıldı.