Diyarbakır'da ormanlık alanda yangın

Diyarbakır'da ormanlık alanda yangın
Diyarbakır'da ormanlık alanda yangın
- Kulp ve Lice ilçelerinin kırsal alanında henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı - Lice'nin Angül Mahallesi yakınlarında bulunan ormanlık alandaki yangın, Orman İşletme Müdürlüğü, itfaiye ve vatandaşların müdahalesiyle kontrol altına alınırken, Kulp'un Barın Mahallesi kırsalındaki yangını söndürme çalışmaları sürüyor

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'ın Kulp ve Lice ilçelerindeki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. 

Kulp'un Barın ve Lice'nin Angül Mahallesi'ndeki ormanlık alanda akşam saatlerinde henüz belirlenemeyen nedenle yangın meydana geldi.

Yangını kontrol altına almaya çalışan Orman İşletme Müdürlüğü ve itfaiye ekiplerine vatandaşlar destek verdi. Lice'nin Angül Mahallesi'ndeki yangın söndürüldü. 

Olay yerine gelen Lice  Belediye Başkanı Rezan Zuğurli, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Zuğurli yaptığı açıklamada, yangın nedeniyle yaklaşık bin dönümlük alanın zarar gördüğünü söyledi.

Ormanlık alandaki yangına ekiplerin müdahale etmekte zorlandığını ifade eden Zuğurli, yüzlerce vatandaşın da destek verdiği söndürme çalışmalarına itfaiye ve Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerinin de katıldığını ancak bölgenin şartları nedeniyle müdahalede zorlanıldığını kaydetti.

Bu arada Kulp'un Barın Mahallesi'ndeki yangının devam ettiği, ekipler ve vatandaşların alevleri kontrol altına almak için çalışmalarını sürdürdüğü bildirildi.

Kulp Belediye Başkan Yardımcısı Sadiye Süer Baran, arazinin engebeli ve yangının büyük olması nedeniyle ekiplerin yetersiz kaldığını diğer ilçelerden yardım talebinde bulunduklarını belirtti.

Mahallenin kuzey ve güney bölgelerini etkisi altına alan yangının meyve bahçelerine de zarar verdiği bildirildi.