Diyarbakır'da polise silahlı saldırı

Diyarbakır'da polise silahlı saldırı
Diyarbakır'da polise silahlı saldırı
- Vali Aksoy: "Trafik ekibimize alçakça bir saldırı gerçekleştirilmiştir. Güvenlik birimlerimiz olayın faillerinin yakalanmasıyla ilgili yoğun bir operasyon çalışması başlatmıştır"

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy,  "Trafik ekibimize alçakça bir saldırı gerçekleştirilmiştir. Güvenlik birimlerimiz olayın faillerinin yakalanmasıyla ilgili yoğun bir operasyon çalışması başlatmıştır" dedi.

Aksoy, beraberindeki İl Emniyet Müdürü Halis Böğürcü ve İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Hasan Ceyhun Keleş ile Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, saldırının trafik kazası ihbarını alan ekibin olay yerinde kaza tutanağını tuttukları sırada gerçekleştiğini belirterek, "Silahlı saldırı, kaza tutanağını tutmaya çalışan memurlarımıza ara sokaktan çıkan maskeli olduğu değerlendirilen iki kişi tarafından yapılmıştır" ifadesini kullandı.

Yaralı polislerin Dicle Üniversitesi Hastanesine kaldırıldığını bildiren Aksoy, "Yapılan tüm müdahalelere rağmen polis memuru Tansu Aydın maalesef kurtarılamamıştır, şehit olmuştur. Diğer polis memurumuz Ali Karahan ameliyata alındı. Tutanak tutmaya çalışan polisimize alçakça bir saldırı gerçekleştirilmiştir. Güvenlik birimlerimiz olayın faillerinin yakalanmasıyla ilgili yoğun bir operasyon çalışması başlatmıştır. En kısa zamanda faillerin yakalanıp yargı önüne çıkarılması ile ilgili çalışmalar sürdürülmektedir."

Öte yandan 7. Kolordu Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz ve Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Necdet Güngör de hastaneye gelerek yetkililerden bilgi aldı.