Diyarbakır'da polise yapılan silahlı saldırı

Diyarbakır'da polise yapılan silahlı saldırı
Diyarbakır'da polise yapılan silahlı saldırı
- Bir polisin şehit edildiği birinin de yaralandığı silahlı saldırıyla ilgili 3 kişi daha tutuklandı - Olayla ilgili tutuklu sayısı 4'e yükseldi

DİYARBAKIR (AA) - Yenişehir ilçesinde bir polisin şehit edildiği birinin de yaralandığı silahlı saldırının ardından gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınanlardan 3'ü daha tutuklandı.

Kaza ihbarını değerlendirmek üzere gittikleri Şehitlik Semti'nde, polis memuru Tansu Aydın 'ın şehit olduğu, Ali Karahan'ın yaralandığı silahlı saldırı olayına karıştıkları iddiasıyla gözaltına alınanlardan 4'ü, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye çıkarıldı.

Çocuk Şube Müdürlüğünde gözaltında bulunan yaşı küçük A.Z, Y.K. ve M.C.B. ile H.K, savcılıktaki sorgularının ardından nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

Mahkeme, A.Z, Y.K. ve M.C.B'nin tutuklanmasına, H.K'nin de adli kontrol hükümleri kapsamında tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasına karar verdi.

- Tutuklu sayısı 4'e yükseldi

Olayla ilgili gözaltına alınan 17 kişiden 11'i emniyetteki işlemleri sonrası serbest bırakılmış, 6 şüpheliden belediye çalışanı ve çöp kamyonu şoförü M.D. ve Y.E. adliyeye çıkarılmıştı. Mahkeme, Y.E'nin tutuklanmasına M.D'nin de adli kontrol kapsamında tutuksuz yargılanmasına karar vermişti. 

Şüphelilerden A.Z, Y.K ve M.C.B'nin de tutuklanmasıyla tutuklu sayısı 4'e yükseldi.

23 Temmuz'da Yenişehir ilçesi Şehitlik semtinde bir kaza ihbarına giden trafik polisleri silahlı saldırıya uğramış, Tansu Aydın kaldırıldığı hastanede şehit olmuş, Ali Karahan ise yaralanmıştı.