Diyarbakır'da polise yapılan silahlı saldırı

Diyarbakır'da polise yapılan silahlı saldırı
Diyarbakır'da polise yapılan silahlı saldırı
- Diyarbakır Valisi Aksoy, Çınar ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarınca düzenlenen saldırıda yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden vatandaşlardan İbrahim Turan'ın ailesine taziyede bulundu - Vali Aksoy: "Terör, güvenlik birimlerimizi de halkımızı da rahatsız ediyor. Temel amaç terörün sona ermesidir, halkın huzur ve güveninin sağlanmasıdır"

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, Çınar ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarınca düzenlenen silahlı saldırıda yaranan ve tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren İbrahim Turan'ın yakınlarına başsağlığı diledi.

Vali Aksoy, 7. Kolordu Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz ve Çınar Kaymakamı İsmail Şanlı Çınar ile Turan ailesine taziyede bulundu.

Aksoy, Turan ailesinin acısını paylaşmak için ilçeye geldiklerini ifade ederek, halkın huzur ve güvenliğinin en öncelikli konuları olduğunu söyledi.

"Terör,  güvenlik birimlerimizi de halkımızı da rahatsız ediyor. Temel amaç terörün sona ermesidir, halkın huzur ve güveninin sağlanmasıdır" diyen Aksoy, bu amaçla tüm güvenlik birimlerinin her türlü gayreti gösterdiğini kaydetti.

Gazi Mahallesi'ndeki bir çay ocağının önünde oturan sivil polis Mehmet Uyar'a yönelik terör örgütü PKK mensuplarınca uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırıda yaralanan vatandaşlardan İbrahim Turan, Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 14 gün süren yaşam mücadelesini kaybetmişti.

Saldırıda, polis memuru Mehmet Uyar ile Osman Çaran adlı vatandaş da yaralanmıştı. Çınar Devlet Hastanesindeki ilk müdahalenin ardından Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edilen Mehmet Uyar şehit olmuş, Çaran da hayatını kaybetmişti.