Diyarbakır'da sağlık çalışanları iş bıraktı

Diyarbakır'da sağlık çalışanları iş bıraktı
Diyarbakır'da sağlık çalışanları iş bıraktı
- Diyarbakır Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi çalışanları, 50 personelin yerinin haksız şekilde değiştirildiği iddiasıyla iş bıraktı

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi çalışanları, 50 personelin yerinin haksız şekilde değiştirildiği iddiasıyla iş bıraktı

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi önünde toplanan Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) üyesi grup adına konuşan SES Genel Başkanı Gönül Erdem, sağlık emekçileri sendikası olarak yanlış politikalara boyun eğmeyeceklerini belirtti.

Yerleri değiştirildiği iddia edilen bazı kişilerin 30 yıldır sağlık alanında çalıştığını bildiren Erdem, şöyle konuştu:

"Aslında yapılan arkadaşlarımızı emekliliğe zorlamanın bir yöntemidir. Köleci çalışma şartları ve açlık sınırındaki ücretlere yıllardır mücadele yürütüyoruz. Gelin insanca çalışma koşullarını, insanca yaşanacak ücreti hep beraber konuşalım. Ama bu yöntemle ve baskıyla ne sağlık hizmeti sunabilirsiniz nede sağlık emekçilerinin çalışma koşullarını düzeltebilirsiniz."

Diş Hekimleri Odası Başkanı Mustafa Tümerdem ise sağlık hizmetindeki sorunların daha fazla derinleştiğini savunarak, "Talebimiz her çalışan hekime bir kalifiye yardımcı sağlık personeli düşecek şekilde kararın gözden geçirilip hastalarımızın ve biz çalışanlar yararına genişletilmesidir. Eylem nedeniyle mağdur olan hastalardan özür diliyoruz" ifadesini kullandı.


  ETİKETLER:

  Diyarbakır

  ,

  İddia

  ,

  Eylem

  ,

  ,

  sosyal

  ,

  hizmet