Diyarbakır'da silah operasyonu

Diyarbakır'da silah operasyonu
Diyarbakır'da silah operasyonu
DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'daki operasyonda 2 uzun namlulu silah ve çok sayıda mühimmat ele geçirildi.Emniyet Müdürlüğünden yapılan...

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'daki operasyonda 2 uzun namlulu  silah ve çok sayıda mühimmat ele geçirildi.

Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Silvan Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince iki adrese eş zamanlı operasyon gerçekleştirildiği belirtildi.

Haksız ekonomik çıkar sağlamak amacıyla silah ve mühimmat kaçakçılığı yapanların deşifresine yönelik çalışmalarda suç organizasyonlarının varlığının tespit edildiği kaydedilen açıklamada, şöyle denildi:

"Operasyonda G-1 ve Kaleşnikof marka 2 uzun namlulu tüfek, 7 şarjör, 104 fişek, 40 kovan, 2 manevra fişeği, el kundağı ele geçirilmiş olup, konu ile ilgili tahkikat devam etmektedir. İlimize kaçak yollardan çok sayıda silah ve mühimmat getirerek haksız ekonomik çıkar sağlayan ve kentin asayişinin bozulmasına neden olan şahıslara yönelik kapsamlı çalışmalar devam etmektedir. Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü, huzur ve güvenliğin devamı için tüm devlet kurum ve kuruluşlarıyla iş birliği içerisinde çalışmalarını aralıksız ve kararlı biçimde sürdürmeye devam edecektir."