Diyarbakır'da spor atölyesi açıldı

Diyarbakır'da spor atölyesi açıldı
Diyarbakır'da spor atölyesi açıldı
- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Sümerpark Ortak Yaşam Alanı'nda Spor Atölyesi açtı.

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğü, Sümerpark Ortak Yaşam Alanı'nda Spor Atölyesi açtı.

4 ile 6 yaş arası 106 çocuğun faydalandığı atölyede, haftanın üç günü gruplar halinde kırk beşer dakika spor yapıldığı belirtildi.

 Çocuklara sporu sevdirmek, öğretmek ve enerjilerini doğru kanalize ettirmek amacıyla yapılan atölyede, çocuklar, mini kale, pota, golf, kort tenisi sahası, jimnastik, dağcılık ve temel fitnnes aletleriyle spor yapma imkanı buluyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğü Eğitmeni Ferdi Fidan, Spor Atölyesi'yle çocukların fiziksel ve psikolojik gelişimlerine katkıda bulunmayı hedeflediklerini belirtti.

Çocukların spor yaparken eğlenme fırsatı yakaladığını söyleyen Fidan, atölyeyle çocuklarda spor kültürü de yaratmayı amaçladıklarını dile getirdi.

Fidan, şöyle konuştu:

"Çocuklar atölyeye ilk geldiklerinde bazı hareketleri yapamıyorlardı. Şu an temel spor hareketlerini daha iyi yapabiliyorlar. Ayrıca, zamanla tüm spor branşlarını yaparak tanıma fırsatı buluyorlar. Dışarıda ya da başka yerlerde yapma imkânı bulamayacağı golf ve tenis gibi spor branşlarını da görüyor, öğreniyorlar."