Diyarbakır'da terör örgütü operasyonu

Diyarbakır'da terör örgütü operasyonu
Diyarbakır'da terör örgütü operasyonu
- Bağlar ilçesinde polise silah, molotofkokteyli, havai fişek, el yapımı bomba ve taşlı saldırıda bulunan örgüt mensuplarına yönelik düzenlenen operasyonda 15 bomba ele geçirildi, terör örgütü mensubu bir kişi yakalandı

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda el yapımı 15 bomba ele geçirildi, terör örgütü PKK mensubu bir kişi gözaltına alındı.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, dün akşam saatlerinde ilçede polis ekiplerine  silah , molotofkokteyli, havai fişek, el yapımı bomba ve taşlı saldırıda bulunan örgüt mensuplarının yakalanması için Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince operasyon düzenlendiği bildirildi.

Operasyonda kentte halkın huzur ve güvenliğini bozmaya yönelik gerçekleşen yasa dışı eylemler sırasında kullanılan el yapımı 15 bomba ele geçirildiği belirtilen açıklamada, yasa dışı eylemlere katılarak polis ekiplerine saldırıda bulunduğu tespit edilen terör örgütü mensubu H.A'nın da gözaltına alındığı kaydedildi.

Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü, terör örgütü faaliyetlerinin önlenmesi ve deşifre edilmesine yönelik çalışmaların aralıksız ve kararlı şekilde devam edeceği belirtildi.