Diyarbakır'da terör örgütü operasyonu

Diyarbakır'da terör örgütü operasyonu
Diyarbakır'da terör örgütü operasyonu
- Lice ilçesinde terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik operasyonda 2 uzun namlulu silah, mühimmat ve çeşitli malzemeler ele geçirildi - Çok sayıda suçtan aranan 2 kişi gözaltına alındı

DİYARBAKIR (AA) - Lice ilçesinde terör örgütü PKK /KCK'ya yönelik operasyonda çok sayıda suçtan aranan 2 kişi yakalandı.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, terör örgütü PKK'nın düzenlediği ilk silahlı saldırı bahanesiyle ilçede 14 Ağustos  akşamından 18 Ağustos akşamına kadar devam eden sokak olayları ve saldırıların ardından 05.30 sıralarında 6 adrese operasyon düzenlendiği bildirildi.

Operasyonda 9 suçtan hakkında yakalama kararı bulunan B.Ö ve 4 suçtan aranan B.S'nin yakalandığı ifade edilen açıklamada, şüphelilerin ikametgahlarında 2 uzun namlulu silah , 4 boş şarjör, 39 fişek, 2 kar maskesi, bir çift eldiven, 2 bandana, bir çift ayakkabı, bir askeri tip palaska, bir şalvar ve bir gömlek bulunduğu belirtildi.

Açıklamada, terör örgütünün eylem ve faaliyetlerinin önlenmesine ve deşifre edilmesine yönelik çalışmaların aralıksız, kararlı biçimde sürdürüldüğü kaydedildi.