Diyarbakır'da terör örgütüne yönelik operasyon

Diyarbakır'da terör örgütüne yönelik operasyon
Diyarbakır'da terör örgütüne yönelik operasyon
- Operasyonda, PKK/KCK terör örgütü adına eylem ve faaliyette bulunduğu iddia edilen 9 kişi gözaltına alındı - Sağlık raporu için hastaneye götürülen zanlılardan biri kaçmaya çalışınca ayağından vurularak yakalandı

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'da  PKK /KCK terör örgütüne yönelik operasyonda 9 kişi yakalandı.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, PKK/KCK terör örgütü adına eylem ve faaliyette bulunan ve terör örgütü mensuplarıyla ilişki, irtibat içerisinde oldukları tespit edilen şahısların deşifre edilerek yakalanması amacıyla Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında operasyon düzenlendiği bildirildi.

Bazı adreslerde yapılan aramada İ.Ö, N.N, R.Ö, H.E, E.D, M.A, N.E. ve M.A'nın yakalandığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bir evde yapılan aramada yakalanması mümkün olmayan şüpheli Ö.T. de yakalandı. Zanlı, sağlık raporu için polis ekipleri refakatinde Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesine intikali sırasında kaçmaya başlamış, yaşanan kovalamaca neticesinde ekiplerin tüm uyarılarına rağmen kaçmaya devam etmesi üzerine bacağından vurulmuştur. Tedavisi süren ve hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtilen Ö.T. hakkında Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesince, 'kasten adam öldürmek' suçundan yakalama emri bulunduğu tespit edilmiştir." 

Gözaltına alınan şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.