Diyarbakır'da "Turizm Haftası" etkinlikleri

Diyarbakır'da "Turizm Haftası" etkinlikleri
Diyarbakır'da "Turizm Haftası" etkinlikleri
DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'da Turizm Haftası etkinlikleri başladı.Valilik tarafından yapılan açıklamada, Turizm Haftası etkinlikleri...

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'da Turizm Haftası etkinlikleri başladı.

Valilik tarafından yapılan açıklamada, Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında Cahit Sıtkı Tarancı Kültür Merkezi'nde açılan "Medeniyetler Mirası Diyarbakır Fotoğraf Sergisi"nin bir hafta süreyle ziyaretçilere açık olacağı belirtildi. 

Etkinlikler kapsamında yarın Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından öğrencilere kentteki tarihi mekanların gezdirileceği ifade edilen açıklamada, "Ardından Güzel Sanatlar Lisesi Korosu tarafından Hasan Paşa Hanı'nda "Her Yerde Müzik Var" tarihi mekan konseri verilecek. Yine Güzel Sanatlar Lisesi Korosu tarafından aynı gün Cahit Sıtkı Tarancı Kültür Sanat Merkezi'nde "Dinler ve Diller" konseri düzenlenecek" denildi.

Açıklamada, etkinlikler hakkında şu bilgilere yer verildi:

"Cumartesi günü ise Güzel Sanatlar Lisesi Korosu tarafından Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi'nde ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Korosu tarafından da Dengbej Evi'nde "Her Yerde Müzik Var" tarihi mekan konserleri gerçekleştirilecek. Son olarak da Pazar günü İl Kültür Turizm Müdürlüğü Velime Müzik Grubu tarafından "Her Yerde Müzik Var" tarihi mekan konseri gerçekleştirilecek."