Diyarbakır'da yaz spor okulları

Diyarbakır'da yaz spor okulları
Diyarbakır'da yaz spor okulları
- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yaz Spor Okullarında yüzme ve jimnastik kurslarını başarıyla tamamlayan 432 çocuğa sertifika verildi.

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yaz Spor Okullarında yüzme ve jimnastik kurslarını başarıyla tamamlayan 432 çocuğa sertifika verildi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Sümerpark Ortak Yaşam Alanı'nda düzenlenen törende, çocuklar sertifikalarını aldı.

Sertifikalar, Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Selma Kıratlı, Spor Şube Müdürü Ayten Tekeş ve Eğitmen Filiz Özer tarafından verildi.

Törende konuşan eğitmen Filiz Özer, Yaz Spor Okulları'nda bu yıl ilk kez jimnastik dalında eğitim verdiklerini belirtti.

Çocukların jimnastikle esneklik kazanmasını ve daha çok sosyalleşmesini sağladıklarını dile getiren Özer, şöyle konuştu:

"Fiziksel anlamda çocuklardaki duruş bozukluğunu düzeltiyor, vücudun daha dik daha iyi bir pozisyon almasını sağlıyor. Ruhsal olarak da sosyalleşiyorlar, çocuklar özgüvenlerini kazanıyorlar, yeteneklerini keşfediyorlar. Memnuniyet anketi düzenledik. Gelen anketlerin cevaplarına baktığımız zaman genelde memnun kalmışlar, devamını diliyorlar ve idman saatlerinin biraz daha fazla olması gibi talepleri var."