Diyarbakır'da yeni güzergahlar belirlendi

Diyarbakır'da yeni güzergahlar belirlendi
Diyarbakır'da yeni güzergahlar belirlendi
- UKOME, yağmur suyu şebekesi çalışmaları nedeniyle yeni güzergahlar belirledi

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME ), yağmur suyu şebekesi çalışmaları nedeniyle yeni güzergahlar belirledi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, UKOME alt komisyon toplantısında Elazığ Caddesi'nde "Diyarbakır Yağmursuyu Drenaj Sistemleri ve Atık Su Kolektörlerinin Rehabilitasyonu ve Tamamlanması Projesi" kapsamında başlatılacak çalışma nedeniyle yeni araç güzergahların belirlendiği belirtildi.

Açıklamada, UKOME Alt Komisyon Toplantısı'nda çalışma süresince, Dağkapı-Elazığ caddesi güzergahında araçların yolun sağ tarafının kullanılmasını kararlaştırıldığı kaydedildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Dağkapı - Elazığ caddesi güzergahındaki çalışmanın üç etap şeklinde çalışılacağı kararlaştırıldı. Buna göre, 1. etaba başlandığında toplu ulaşım araçları, Selahattin Yazıcıoğlu caddesinden Adliye kavşağına giden güzergahı kullanacak. 2. Etaba başlandığında, 1. etap tamamen ulaşıma hazır hale gelecek. Çalışmanın 2. etapta başlaması ile birlikte toplu ulaşım araçları Galeria ayrımında Adliye Kavşağı güzergahını kullanacak. Dağkapı-Galeria-Hastaneler güzergahını kullanan toplu taşıma araçları Dağkapı-Hastaneler- Çocuk Hastanesi-Galeria arkasından U dönüşü yapacak. 3. etap başladığında ise toplu taşıma araçları Büyükalp caddesi-Hintli Baba caddesi-Kışla caddesi-Rızvanağa caddesi ve Gevran caddesini güzergahını kullanacak."

Yağmur Suyu Şebekesi altyapısı ile yağmur suları kanalizasyon şebekesinden bağımsız bir şekilde Dicle Nehri'ne bırakılacağı belirtildiği açıklamada, "Diğer yandan kentte yağışlardan dolayı oluşacak taşkınların ve su baskınlarının önüne geçilecek. Yağmur suyu şebekesi altyapısının tamamlanması ile birlikte Diyarbakırlılar daha konforlu bir altyapıya kavuşacak" denildi.