Diyarbakır'daki DAEŞ operasyonu

Diyarbakır'daki DAEŞ operasyonu
Diyarbakır'daki DAEŞ operasyonu
- Kayapınar ilçesindeki operasyonda etkisiz hale getirilen teröristlerin seçim öncesi bölgede sansasyonel saldırı gerçekleştirmeyi planladığı öne sürüldü - Birinin üzerinde bomba düzeneği bulunan teröristlerin, Suruç, Diyarbakır ve Ankara'daki saldırılarla bağlantıları olup olmadığı araştırılıyor

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesindeki operasyonda etkisiz hale getirilen DAEŞ üyesi teröristlerin, bölgede sansasyonel saldırı gerçekleştirmeyi planladığı  iddia edildi.

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü ekiplerince Huzurevleri Mahallesi Sıtkı Göral Caddesi 53. Sokak'ta terör örgütü DAEŞ üyelerinin yer aldığı evlere yönelik gece başlatılan operasyonda, 7 terörist etkisiz hale getirildi, 12 örgüt üyesi yakalandı.

Bu teröristlerden birinin üzerinde bomba düzeneği bulunduğu bildirilirken, teröristlerin 1 Kasım'da yapılacak seçim öncesi bölgede sansasyonel saldırı gerçekleştirmeyi planladığı öne sürüldü.

- Aralarında yabancı uyruklu bulunmuyor

Etkisiz hale getirilen 7 terörist ile yakalanan 12 örgüt mensubu arasında yabancı uyruklu yer almazken, bu kişilerin Suruç, Diyarbakır ve Ankara 'daki saldırılarla bağlantıları olup olmadığı araştırılıyor.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünün koordinesinde Özel Harekat Şube Müdürlüğü ekiplerinin de katılımıyla gerçekleştirilen operasyon sırasında bir evin çevresine teröristlerce tuzaklanmış patlayıcının infilak etmesi sonucu polis memurları Gökhan Çakıcı ve Sadık Özkan şehit olmuş, 5 polis memuru da yaralanmıştı.