Diyarbakır'daki izinsiz gösteriler

Diyarbakır'daki izinsiz gösteriler
Diyarbakır'daki izinsiz gösteriler
- Ankara'daki terör saldırısına tepki bahanesiyle Bağlar, Yenişehir ve Kayapınar ilçelerinde dün gece izinsiz gösteri düzenleyen grupların kente verdiği zarar ortaya çıktı - Göstericilerin, söktükleri kaldırım taşları ile çöp konteynerlerini caddelere attıkları, bazı otobüs duraklarının da camlarını kırdıkları görüldü

DİYARBAKIR (AA) - Ankara 'daki terör saldırısına tepki bahanesiyle düzenlenen izinsiz gösteriler kentte tahribata neden oldu.

Ankara'daki terör saldırısına tepki göstermek bahanesiyle merkez Bağlar, Yenişehir ve Kayapınar ilçelerinde gece izinsiz gösteri düzenleyen grupların söktükleri kaldırım taşları ile çöp konteynerlerini caddelere attıkları, bazı otobüs duraklarının da camlarını kırdıkları görüldü.

Emek ve Sunay caddeleri ile Peyas Mahallesi'nde göstericilerin yolu ulaşıma kapatmak için kurduğu barikatların kaldırılmasıyla yol yeniden ulaşıma açıldı.

Bu arada, protesto bahanesiyle belediye çalışanlarının da greve katılması nedeniyle yollara atılan kaldırım taşları ile sokaklardaki çöpler toplanmadı.

Araçlarıyla veya yaya işe gitmeye çalışan vatandaşların yola saçılan konteyner ve kaldırım taşları nedeniyle sıkıntı yaşadığı görüldü.

Bazı vatandaşlar, belediye çalışanlarının temizlik hizmetlerini aksatmasına tepki gösterdi.


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  Belediye

  ,

  Protesto

  ,

  Gece

  ,

  Gösteri