Diyarbakır'daki jandarma karakoluna saldırı

Diyarbakır'daki jandarma karakoluna saldırı
Diyarbakır'daki jandarma karakoluna saldırı
- Saldırıda şehit olan jandarma uzman çavuş Fatih Gökşen'in cenazesi, Diyarbakır'da düzenlenen törenden sonra memleketi Osmaniye'ye gönderildi

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'ın Sur ilçesinde jandarma karakoluna terör örgütü PKK mensuplarının saldırısı sonrası çıkan çatışmada şehit olan jandarma uzman çavuş Fatih Gökşen için Diyarbakır'da tören düzenlendi.

Diyarbakır Asker Hastanesi bahçesinde gerçekleştirilen törende şehidin öz geçmişi okundu, İl Müftüsü Burhan İşliyen tarafından dua edildi.

Daha sonra, evli ve 3 çocuk babası şehit Gökşen'in cenazesi, havayoluyla memleketi Osmaniye'nin Bahçe ilçesine uğurlandı.

Törene, Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, 7. Kolordu Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Musa Çitil, 8. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Deniz Kartepe, 16. Mekanize Tugay Komutanı Tuğgeneral Savaş Beyribey, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, İl Emniyet Müdürü Halis Böğürcü ve kurum amirleri katıldı.

Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki Özekli Jandarma Karakol Komutanlığına terör örgütü PKK mensuplarınca dün düzenlenen saldırı sonrası çıkan çatışmada uzman çavuş Gökşen şehit olmuş, 4 er ve bir geçici köy korucusu yaralanmıştı.