Diyarbakır'daki terör örgütü DAEŞ operasyonu

Diyarbakır'daki terör örgütü DAEŞ operasyonu
Diyarbakır'daki terör örgütü DAEŞ operasyonu
- Kayapınar ilçesinde güvenlik güçlerince teröristlerin bulunduğu eve düzenlenen operasyon devam ediyor

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesinde terör örgütü DAEŞ mensuplarının bulunduğu eve düzenlenen operasyon sürüyor.

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü ekiplerince Huzurevleri Mahallesi Sıtkı Göral Caddesi 53. Sokak'ta terör örgütü DAEŞ üyelerinin yer aldığı eve yönelik gece başlatılan operasyon devam ediyor.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünün koordinesinde Özel Harekat Şube Müdürlüğü ekiplerinin de katılımıyla gerçekleştirilen operasyon nedeniyle çevredeki cadde ve sokaklar ulaşıma kapatılırken, bölgeye girişlere izin verilmiyor.

Polis ekipleri, çevredeki 2 okulu boşalttı, basın mensuplarını uzaklaştırdı. Olay bölgesinde kaza yapan bir sivil  polis aracı çekiciyle kaldırıldı.

Yoğun çatışmanın sürdüğü bölgeden zaman zaman patlama sesleri de duyuluyor. Operasyonun düzenlendiği evden dumanlar yükselirken, itfaiye ve sağlık ekiplerinin de bölgeye giriş yaptığı görüldü.

Operasyonda sırasında evin çevresine teröristlerce tuzaklanmış patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan 2 polis memurunun naaşı, Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğünde düzenlenecek törenin ardından memleketlerine gönderilecek.